Imerohi aknele, analüüside tulemustest & iluprotseduuridest

merilin-taimre-paljas-porgand-keemiline koorimine-armid-dr-hauschka-endokrinoloog-akneravi-jaanus-kerge-nägu-vistrik-punn-akne-punetav-nahk-ebaühtlane-blogi-ilu

Ilmselgelt ei saa ma alustada seda postitust kerge südamega, sest olen lubanud seda teile vast juba kuu aeg tagasi? Tahan aga öelda, et mul oli selleks täiesti oma põhjus ja see polnud teps mitte laiskus. Ma tahtsin kindel olla, et see “imeravim”, millest ma teile siit ja sealt pajatanud olen, on turvaline kasutada, et see toimib tõepoolest ning vastunäidustused puuduvad. Et seegi on pealispindne ravimeetod, siis tahtsin ka juurpõhjuseni jõuda, mistõttu külastasin siin vahepeal veel dermatoloogi, ämmaemandat, günekoloogi ning endokrünoloogi ehk siis paarisaja euro väärtuses arstivisiite ja analüüse (ettevõtjana mul pole Haigekassat, haha!). Millised olid tulemused? Veel olen vahetanud välja suure osa oma kosmeetikatoodetest. Miks ja mille vastu? Ning mis on üldse minu uued ilulemmikud? Sellest kõigest juba postituses pikemalt!

Lõputu võitlus aknega

Mina olen üks neist, kes on juba oma viis aastat mööda arste, apteekreid, kiinikuid, ilusalonge ja internetitarkusi jooksnud, et saada vastuseid oma pealtnäha “pisikesele” probleemile – aknele. Tegelikult on tegemist palju tõsisema murega – lausa psühholoogiliselt mõjuva haigusega. Nimelt võivad aknehaigetel esineda rasket ebakindlust, depressiooni ning asotsiaalsust. Kes pole raske akne all kannatanud, ei saa kunagi teada, mis tunne see on, kuigi tegemist on ju “vaid esteetilise iluveaga”.

1. samm: Dermatoloog

Kuigi postituse lõpus avaldatav rohi tõmbas mu akne ikka tugevalt tagasi, siis tahtsin sellegipoolest probleemi tuumani jõuda. Külastasin kord J. Sütiste tee Decus kliinikut, kui soovisin seal saada keemilist koorimist, et nahka uuendada. Kuna pöördusin sinna aga akne murega, siis suunasid nad mind enda Venemaa dermatoloogi poole, kes külastab kliinikut paar korda kuus ja võtab siis huvilisi vastu. Tema soovitas mul hoopistükis minna hormoone kontrollima, sest probleem peaks ju kuskilt alguse olema saanud. Kui hormoonide analüüs käes, siis on ta valmis mulle välise ravi määrama.

2. samm: Ämmaemand/naistearst

Et endokrinoloogi (arstiharu, kes tegelevad hormonaalsete häiretega) vastuvõtule aga saada, tuleks esmalt külastada naistearsti, kes kontrollib meie alumise korruse üle ning teeb üldised analüüsid. Minu naistearsti külastus lõpes küll suure šokiga… Kurtsin esmalt, et mul menstruatsiooniga on nii nagu ta on, vahel on ja vahel mitte või pea olematu. Viimasest korrast oli juba poolteist kuud möödas ning olgugi, et rasedustest oli negatiivne ja polnud reaalselt isegi võimalust rasestumiseks (khm, u know what I mean), siis tegi arst ultraheli, et näha, kas mul võib mingit tsüsti vms esineda.

Istun ma tooli, jalad harki ja esimene asi, mida arst siis ultrahelipildi peale ütleb: “Oii, emakas on vist rasedus!” No isegiiii, kui ma tean, et see pole võimalik, kui ma just Neitsi Maarja kombel ei oska rasestuda, siis kukkus sellegipoolest süda saapasäärde ja hakkasin üle keha higistama ja värisema. Siis ta veel ukerdas selle torukesega siit ja sealt ning lausus: “Samas see ka ei pruugi olla rasedus, võib olla ka midagi muud, mida peaksid laskma spetsialiseerunud günekoloogil kontrollida.” Mulle tehti ka üldanalüüs, mille tulemused näitasid hormonaalselt veidi ebakorrapärasust. Arst pakkus välja, et mul võib olla kilpnäärme alatalitlus, kuid analüüside üldsuse tõttu midagi järeldada ei saanud, mistõttu suunati mind edasi endokrinoloogi juurde, kes on spetsialiseerunud hormonaalsetele häiretele.

3. samm: Endokrinoloog

Mina käisin kesklinna Fertilitases Jaanus Kerge juures, kes lasi mul teha juba spetsiifilisemad analüüsid igale hormoonile, hormoonide üldtasakaalule, vabadele hormoonidele jpm. Tuleb välja, et kõik on timmis! Ainus, mis natuke puudulik, oli vabade hormoonide hulk, millega peaks lähemalt tegelema põhimõtteliselt alles siis, kui lapse planeerimine käes, et soodustada rasestumist ja raseduse kulgu. Ta tõstatas aga väikese kahtluse polütsüstilistele munasarjadele. See võib seletada vabade hormoonide tasakaalu, mu ebakorrapärast menstruatsioonitsüklit ning aknet.

4. samm: Günekoloog ja tagasi alguses…

Seega oli järgmine samm günekoloog, kus mulle tehti ultraheli. Minutiga sain südame kergeks, sest arst ütles, et mul on kõik väga ilus ning millegi pärast muretsema ei pea. Seepeale läksin tagasi endokrinoloogi juurde, et teada saada, mis siis edasi… no kuidas ma sellest paganama aknest lahti saan siis ja mis seda üldse põhjustab?! Dr. Kerge kostis seepeale: “Ei oskagi otseset põhjust välja selgitada, kuid paljusid naisi on aidanud just sünnitamine. Pärast rasedust tasakaalustuvad naiste hormoonid ise.” Mõneti kurb vastus, aga eks ma olengi löönud juba kogu akne teemale käega. Kokkuvõttes ei ole miski suutnud mu aknet 100% ravida. Küll aga olen leidnud palju vähem või rohkem efektiivseid abivahendeid selleks – spetsiaalne kosmeetika, vastav toitumine, iluprotseduurid ja muidugi siis see ÜKS IMERAVIM!

Apteegi- ja looduskosmeetika

Olin nooruses alati see Lumene, MaxFactor ja Maybelline kinda girl. No mis seal salata – kommertsbrändid on kommi hinnaga, kauapüsivad ja katvad. Kõik, mida üks aknega kimpus olev nahk võiks nagu otsida. Küll aga ei mõelnud ma kunagi, et järsku tõesti see kosmeetika ise juba teeb mul olukorda hullemaks ja ma tammun nagu opakas nõiaringis? Mulle meeldis, kui suuresti te kõik mu viimase aknepostituse all kaasa rääkisite ning südamest palju soovitusi jagasite! Olen avatud veel kõikvõimalikele looduskosmeetika brändidele, et leida oma tõelised ilulemmikud, seega olge agarad jagama soovitusi!

Tänu sellele võtsin kätte ja vahetasin oma meigikoti mineraal-, apteegi- ja looduskosmeetika vastu. Võtsin kasutusele asoluutselt imelise katvusega Sampure mineraalkosmeetika (müügil PureCosmetics e-poes ja TradeHouse’is), dr. Hauschka 100% looduskosmeetika (müügil Biomarketites, TradeHouse’is ja Iluteek-is) ja Bionike’i apteegikosmeetika (müügil Iluteek-is). Bionike-i ja Sampure toodetest kirjutan lähemalt tulevastes postituses, et üht postitust mitte üle kuhjata. Küll aga soovin rääkida oma kogemusest dr. Hauschkaga, mida neist kolmest hetkel kõige kauem olen kasutanud.

Dr. Hauschka 100% naturaalne looduskosmeetika

Käisin Eesti esinduses ning lasin  endale täieliku tootekoolituse teha, et ma oskaksin täpselt valida endale sobilikud tooted, oskaksin neid korrektselt kasutada ning mõistaksin, miks nad mulle siis nii head on ka. Dr. Hauschka looduskosmeetika on midagi päris erakordset – valmistatud biodünaamilistest või sertifitseeritud mahekasvandustest pärit ravimtaimedest. Kosmeetikatoodetel on selline taimetõmmiste lõhn lausa küljes, mis annab märku selle puhtusest!

merilin-taimre-paljas-porgand-keemiline koorimine-armid-dr-hauschka-endokrinoloog-akneravi-jaanus-kerge-nägu-vistrik-punn-akne-punetav-nahk-ebaühtlane-blogi-ilu

Hooldustooteid ei ole vaja igapäevaseks kasutuseks teps mitte palju. Lihtsuses peitub võlu:
 1. Puhastuspiim meigi eemaldamiseks
 2. Puhastuskreem pooride ja ebapuhtuste eemaldamiseks (MINU LEMMIK!)
 3. Klaasristav näotoonik (nahale PIHUSTAMISEKS  mitte naha hõõrumiseks!)

Meigitoodetest on neil ka kõik vajalik olemas. Mina võtsin proovimiseks:

 1. Jumestuskreemid – pean ütlema, et sooviksin näha paremat katvust. Annab ideaalse tulemuse kui segada mõne katvama jumestuskreemiga kokku, aga siis kaob nagu kogu point. Peole või kaamerate ette kahjuks ainult dr. Hauschkaga ei lähe, sest ei püsi kaua peal ja on VÄGA kerge koostisega. Küll aga armastan seda igapäevaseks ülikergeks päevameigiks, sest nahk on teinud imet pärast kasutama hakkamist!
 2. Huulepulgad ja –pliiatsid – tõeliselt tugeva pigmendiga ning sügavniisutavad. Soovitan!
 3. Lauvärvid ja muud silmameigitooted – samuti kõigiga rahul!

merilin-taimre-paljas-porgand-keemiline koorimine-armid-dr-hauschka-endokrinoloog-akneravi-jaanus-kerge-nägu-vistrik-punn-akne-punetav-nahk-ebaühtlane-blogi-ilu

Lisaks teen ma läbi praegu 28-päevast klaaristavat intensiivhooldust! Käisin ka nende salongihoolitsusel, mis oli u 2h kestev hoolitsus kätele, jalgadele, peale, dekolteele ja muidugi näole. Ma pole end varem lõõgastunumalt tundnud! Oleksin justkui taassünni läbi teinud pärast “tõmmisravi”.

Iluprotseduurid aknelisele nahale

Ilmselgelt olen ma läbinud kõikvõimalikud ravimeetodid nagu mesoteraapia, keemiline koorimine, mehaaniline puhastus jpm. Saanud teada, et ega mu aknele otsest ravi vast polegi, pöördusin taas Decus kliinikusse, kus läbisin keemilise koorimise ehk happekoorimise. See kord tuli veidi rohkem nahka nina pealt ja kulmude vahelt, sest mesoteraapiat me peale ei teinud. Nagu ikka aitab see nahal mõnusalt uueneda, aknearme vähendada, vistrikke kuivatada ja surnud naharakkudest vabaneda. Juba homme lähen ma proovima ClearSkin protseduuri. InstaStorys saate sellega end siis kurssi viia.

Imerohi Venemaalt

Kuigi toitumise, iluprotseduuride ja kosmeetikaga võib minna akne puhul pika maa ja seda tõesti niiöelda kontrolli all hoida, siis miski ei ole seni toiminud nii nagu see rohi, millest ma teile kohe räägin. Väike backstory ka enne, kuidas ma selleni üldse jõudsin. Oktoobris raamatuesitluste ajal oli rohke stressi tõttu mu näonahk täitsa kuumaastik. Vähene uni, rohkelt korraldamist ja ebaregulaarne eluviis panid mulle paraja põntsu. Esimene koht, kus see kõik end ilmutab, on mu probleemne lõuapiirkond.

Raamatuesitluste jaoks tegi mulle meigi ja soengu mu armastatud meigikunstnik Jenni Korjus, kelle juures oli see mu esimene kord ja nutsin talle siis oma näonahka. Jenni süstis minusse kohe tugevust: “Ära muretse, kõik peidan ära!” Ja ta tõepoolest on nii osav, et seda ka alati teha. See aga ei aidanud probleemi vastu kauemaks, kui meigi eluiga mu näos. Ja seepeale käis ta välja trumpkaardi. “Tean üht rohtu, mis tõesti aitab saada aknest lahti! Mul aitas ja on aidanud ka teistel, kellele soovitanud”. No ma kohe üldse ei tahtnud seda uskuda, sest olen ju ometi ka ise kõike proovinud.

Aga nagu akne all kannatajad teavad, siis me oleme valmis kasvõi iga päev nõiarohtu keetma ja loitsuma, et sellest nuhtlusest lahti saada. Niisiis kuulasin ta ära – tegemist on Venemaal müüdava käsimüügiravimiga Zineryt, mis on tugev antibiootikum. Ilmselgelt polnud mul võimalik kohe käsi sellele külge saada, aga õnneks oli Jennil üks varuks. Niisiis andis ta selle mulle ning katsetasin ära! Tõepoolest TOIMIS! Mu punnid kadusid meeletu kiirusega ning ei mingeid edasisi põletikke. Tegin iga päev oma lõuast pilte, et veenduda, et ma ei näe hallukaid. See oli niii VABASTAV! Kas tõesti lõpuks?

merilin-taimre-paljas-porgand-keemiline koorimine-armid-dr-hauschka-endokrinoloog-akneravi-jaanus-kerge-nägu-vistrik-punn-akne-punetav-nahk-ebaühtlane-blogi-ilu

Ja alates sellest ajast ongi mu nahk olnud meeletult palju parem. Ilmselgelt mul lööb akne välja veel rohke stressiga, menstruatsiooni eel vms, kuid üldjoontes olen ma oma nahaga rahul rohkem kui kunagi varem! Miks ma niiii kaua venitanud olen selle välja ütlemisega siis? Sest ma tean, kui suur mõju on sellel, mida ma teiega jagan. Ma ei julge soovitada kunagi midagi, millel võiks olla oht teie tervisele või heaolule. Seepärast tegin ma ise selle kuuri läbi ja võin öelda, et minul negatiivseid kõrvalmõjusid ei esinenud. Sellegipoolest peate olema ettevaatlikud ning veenduma, et ravim on teile sobilik. Mina kellegi eest ei vastuta ning kõik teie otsused on siiski vaid teie otsused.

merilin-taimre-paljas-porgand-keemiline koorimine-armid-dr-hauschka-endokrinoloog-akneravi-jaanus-kerge-nägu-vistrik-punn-akne-punetav-nahk-ebaühtlane-blogi-ilu

Pärast ravi

Aega läks nii kaua ka seetõttu, et soovisin hakata seda algselt läbi kliiniku maale tooma, kuid ravimiameti kohaselt Eestis seda käsimüügis müüa ei saa. Seega ravim on siiski kättesaadav Venemaa apteekidest käsimüügiravimina ning maksab u 9 eurot. Jah, see summa on naeruväärne, arvestades mitusada eurot keskmine akne all kannatanu on ravile juba uputanud!

Jätke alla kommentaar, kuidas tunnete end minu loos ära, mis on teie naha seisukord, kust olete leindud aknele ravi ja kas oleksite valmis seda ravimit proovima?

Comments

 1. Merily says

  Tere! Sain just hiljuti seda sama imerohtu Zineryt, Venemaa apteegist, kuna käin iga kuu Venemaal, siis jätsin meelde Teie postitusest inspireeritult selle rohu nime ja läksin spetsiaalselt selle jaoks apteeki. Mõtlesin, et küsiks kuidas Teie seda ravimit kasutasite?

  • says

   Pärast hommikust ja õhtust näopuhastust probleemsetel aladel. Peale rohkem midagi muud sinna ei kandnud. Ja nii kuni tops tühi aga max 2 kuud.

 2. Kerli says

  Soovin ka seda imeravimit proovida. Oleksin väga-väga tänulik kontaktide eest, kust seda saada 🙂

 3. Annekas says

  Oeh! Nagu oleks lugenud lugu iseendast.. nädal enne menstruatsiooni tsüklit tulevad lõua piirkonnale ja põskedele põletikulised punnid ja nädal peale tsüklit tõmbavad tagasi ja siis nädal hiljem uuesti.. ka komedoone on näo ja kaela piirkonnas palju..0len proovinud niiii paljusid ravimeid, ravimtaimi. Tahaks ka imeravimit, mis päriselt aitaks.

 4. Anneli says

  Kui ma viimati oma muude nahahädadega nõelravi arstil käisin, siis ta ütles, et tavaliselt tekib akne ja sellega seonduv just organismi liigsest kuumusest, seega ei tohiks süüa organismi kuumutavaid asju, näiteks vürtsid, tomat, chilli, paprika, kohv, kange alkohol, mereannid, lõhe jne. Paljudel kaob ka piimatoodete, suhkru ja gluteeni tarbimisega ära, aga need ained olid päris üllatavad,. ka kõik dermatiidid, ekseemid, psoriaas ei talu selliseid toiduaineid. Ida-meditsiin on tegelikult väga võimas ja sel ajal kui mul arstid laiutasid käsi ja ma aina edasi kärna läksin, siis tegi selline toitumine 1:0 ära.. Kui veres pole veel nn paberil põletikku, siis hiina meditsiin suudab selle teistmoodi tuvastada. Inimesed ei saa vahel aru, et toitumine on igaveseks, mitte ainult selleni kuni keha korda saab.. 🙂

 5. Liis says

  Ma olen varsti 40-a ja teismeeast saati maadlen aknega. Või noh… Olen pea 20 aastat antibeebipille kasutanud, sest nii kui järele jätan, siis umbes kuuga on nahk niiiiiiiii hull. Just alles tegin katse. Tulin novembris soojalt maalt, nahk oli pea veatu, päriselt. Mõtlesin, et prooviks korra veel ilma. Ja taas – kuu pärast nagu koll. Nüüd olen jälle u kuu pille võtnud ja mu beebinahk on peaaegu tagasi tulnud.
  Mul on veel see, et kui pillidega võin 5 päeva juuksed pesemata ringi käia, siis ilma pillideta pesen hommikul ja õhtuks on pulgad. Ja nahk ka rasune ja vastik ja punnid ilmuvad nagu Nukitsamehe filmis tatatatatatttatttaaaaa. Ja mitte ainult näkku, ka seljale ja dekolteele. Ja päevad on ilma pillideta ikka väga punased. Ja kõhuvalu ka.
  20 aasta jooksul olen teinud lugematul hulgal erinevaid katseid, ei midagi. Pikim vahe pillidest oli lapsesaamise periood, nii paar aastat. Ja ei mõjunud ka sünnitamine :/ Ja räägitakse veel, et kui jätad pillid ära, siis lãhebki mõneks kuuks nahk hulluks, siis läheb korda. No ei, ainult hullemaks.
  Mul on väääga kaasamõtlev ja hooliv günekoloog, kellele alati kurdan oma hirmu seoses sellega, et olen pool elu pille võtnud ja ei saa loobuda. Ja tema ütles mulle, et kui pillidel on mulle nii palju positiivset mõju, ma käin regulaarselt kontrollis, siis tema ei näe põhjust, miks neid mitte edasi võtta.
  Et ma tahaks teada, miks pillid on mürk? Mul mingi hormoon paigast ära ja need nagu teeks korda. Arstid vist ei tohi rääkida sellest 🙂 Aga peale selle, et rahva seal seostatakse pille vähiga (millega tänapäeval seda seostada ei saaks!) ja tromboosiohuga, siis kust leida konkreetset infot, kuidas pillid on midagi muul moel täitsa tuksi keeranud.

 6. Mariin says

  Minu jaoks on see samuti valus teema, mis ei ole jätnud mitte ainult armid nahale vaid tekitanud ka palju vaimseid probleeme – ebakindlus, depressioon, antisotsiaalsus jms.
  Olin 11 kui kohutav põletikuline akne alguse sai. Sellest ajast saati olen proovinud kõike ja külastanud eesti parimaid arste, kes kõik on lõpuks vangutanud pead ja öelnud, et ei oska enam midagi teha. (Ainus mida ma proovinud pole on roccatuane, kuna mul on ka atoopiline dermatiit, siis seda kanget ravimit mulle kirjutada ei saa.)
  Olen proovinud kõiki eelpool mainitud antibiotiikume sisaldavaid kreeme, geele ja teinud läbi korduvaid 3kuulisi antibiootikumide kuure, mis noores eas laastasid mu immuunsüsteemi. Kuuridena kasutanud ainult apteegikosmeetikat, või ainult naturaalkosmeetikat/õlisid. Jälginud toitumist, teinud trenni jnejne. Teinud 3*lihvimist vipmedicumis, 3*keemilist happekoorimist medemises – mõlemad olid abiks, aga ei viinud aknet 100% ära.
  Praegu 11 aastat hiljem on mu näos, seljal ja dekolteel palju arme. Aknest täielikult vabanenud pole – tekib ikka siia-sinna, kuid üldjoontes on seis hea. Medemises tehtud happekoorimised silendasid mu arme tunduvalt, kuid mu põsed on endiselt aukus. Armid on viimasel ajal eriti kurvastanud, sest mida vanemaks seda rohkem need esile tulevad. 🙁

  Parimad tulemused olen saanud:

  1. Beebipillid – kuna mul olid mega hullud teatud aja kõhuvalud, nii et sattusin iga teine kuu emosse, siis need olid ainus pääsetee. Ma tean et see on mürk, aga pillid tõesti viisid nii akne kui ka kõhuvalud. Ei taha mõeldagi mis siis saama hakkab kui ühel päeval neist loobuda tahaksin.
  2. Dermaroller – millel on suurepärased tulemused ka kodus kasutades, aga mida põletiku korral kasutada ei tohi. Olen dermarolleriga siiani ettevaatlik, sest seda pole teaduslikult uuritud.
  3. Laktoosvaba dieet ja tervislik toitumine – sain hiljuti teada, et mul on algav pärilik laktoositalumatus. Olen proovinud loobuda piimatoodetest täielikult – tulemuseks on ka nahk palju ilusam – nii akne kui ka tselluliit on taandunud märgatavalt. Sellest kirjutatakse ka välismaa meedias palju, kuidas naised on piimatoodetest loobumisel abi saanud tselluliidivõitluses. Üleüldse mõjutab toitumine naha olukorda paljupalju.
  4. Õiged nahahooldutooted ja kangetest ravikreemidest loobumine – see on tegelikult võib-olla kõige olulisem. Igaüks peab leidma enda jaoks sobivamaid nahahooldustooted. Minu jaoks on olulisim kasutada mitte aknele ja rasusele nahale mõeldud tooteid, mis kuivatavad ja naha rasueritus võib veelgi suureneda, vaid TUNDLIKULE nahale mõeldud õrnu puhastusvahendeid ja kreeme. Olen enda jaoks leidnud Dermosili tooted, mis on naturaalsed ja allergiavabad. (Neil on erinevaid tootekollektisioone, kuid ka vastava märgistusega allergia- ja lõhnavabu tooteid ka kosmeetikat) Minu nahale on oluline ka see, et tooted oleks LÕHNAVABAD, sest lõhnaained võivad nahale väga ärritavalt mõjuda. Olen loobunud ka kõikidest retseptiravimidest, sest kõigel on kõrvalmõjud. Põletiku korral olen abi leidnud TEEPUUÕLIST, mida tupsutan vatitikuga ainult punnile, et seda kuivatada.
  5. Õige ja regulaarne nahahooldus – nii paljud naised mu ümber ei tea ikka veel kui oluline on naha regulaarne ja õigete toodetega puhastamine/hooldamine/hellitamine.
  6. Vaimne tervis ja stress – trenn on kindlasti mitte ainult hea füüsise vaid ka vaimse heaolu jaoks tähtis. Mida rohkem leiad endas vaimset tasakaalu – seda ilusam on ka nahk. 🙂

 7. Hanna says

  Minul vist sellist “päris” aknet pole olnud, vähemasti kui googeldan akne või loen lugusid nagu see ja osad kommentaarid, siis tunnen et päris kuumaastikku pole mul kuhugi tekkinud, samuti pole see mul psüühikale mõjunud, ning arme ka punnidest pole. Küll aga esinesid mul üksikud põletikulised punnid. Eelmisel kevadel-suvel, stressist närituna ärkasin pea iga päev üles nii et nägu tekkivast punnist valus. Igapäevane meigikandmine ei aidanud kaasa sellele et mõni hommik oleks teistsugune.

  Arvates et mul on väga rasune nahk ja sestap need punnid (sest miks muidu iga päev samasse piirkonda uus punn tekib, loomulikult rasuummistus!) läksin apteegikosmeetika teed, proovisin Eucerini, Clinique’i, Sebamedi, Vichyt, siis hakkasin kasutama The Body Shopi teepuu sarja, mis oli elu suurim viga, sest niigi kurnatud nahk sai tänu sellele sarjale punetavaks ja ülikuivaks.. Sain aru et olen oma nahka ülehooldanud, valesti hooldanud, sest tegelikult on mul kombineeritud nahk, mitte rasune. Jätsin naha rahule. Pesin leebe vahuga, niisutasin niisutava kreemiga. Natuke läks paremaks, aga punnid ikka tekkisid.. Hakkasin otsima abi maskidest. Turbliss ei toiminud, kuigi väga paljud olid seda taevani kiitnud. Suvalisel ajal, vajades kehavõid mis BodyShopil minu arvates head on, panin müüja fakti ette ja ütlesin et niii, tahan nüüd saada väga väga head maski, mis on sügavpuhastav aga mitte kuivatav ja mis peab tegema imesid. Nii The Body Shopi Himaalaja söega mask tee minuni leidiski. Ma alguses ei saanud midagi aru, aga kui ma ühtäkki enam ei mäletanud millal viimane rumal punn mu näole end istutas, siis sain aru et see peab olema see kaks-kolm korda nädalas selle maskiga maskitamine.. Lisaks sellele ei kuivatanud see minu nahka, jättis superpehmeks, sellel küll intensiivne lõhn, aga et armusin sellesse maski ära ja seepärast mida head ta minu jaoks tegi, siis õppisin ka lõhna nautima. Ma olin niiiiiiii õnnelik, sest mu nägu lihtsalt klaaristus.. Keep in mind, et oma toitumises ma suurt ei muutnud, stressi sel ajal oli vähem kui kevadel, aga pikad päevad ja lühikesed ööd kestsid. Kui mask otsa sai, ei raatsinud ma kohe uut osta, arvates et nii nüüd siis jääbki. Mõne nädalaga oli mu nahk jälle kuidagi ebaühtlasem, valulikke punne pole siiani enam tekkinud (va see üks kes enne teatud päevi nina välja pistab, õnneks ainult üks). Paar päeva tagasi läksin Ülemiste Body Shopist möödudes põlema, sest muidu 30 eurot maksev mask oli hinnatud 18.90 peale! Mina oma superkangelase leidsin, loodan, et kõik teised saavad selle abil mis soovitasid samuti oma näodeemonitest lahti!

 8. Maris says

  Mul oli rasjekujuline põletikuline akne üle terve näo. Kohe kirjutati Roaccutane kangem variant üle poole aastane kuur ja läinud see rõve akne oligi. Ei mingeid muid jooksmisi arstilt arstile, kulutusi kreemidele jne. Kohe pikema jututa lennutati mulle need rohud peale ja nahaarst ütles ka, et muu ei aitagi siin. Sain lahti ja elu lill 🙂

  • Efka says

   Tegin ka Roaccutane kunagi läbi. Paar aastat oli elu jah lill ja siis algas TAAS… Minu igavesed punnid löua piirkonnas- juba 20a.

 9. K says

  Teema rohkem kui tuttav, olen võidelnud probleemiga 12 aastat. Samuti käinud mööda arste ja kulutanud suure suuma protseduuride, hooldusvahendite ja meigi peale. Mis aitas, oli tegelikult happekoorimine Medemis Kliinikus. Minule väga sobis, u pooleks aastaks oli nahk pehme ja mõnusalt klaar. Aga ka see efekt ei jäänud kaua püsima. Ja eks happekoorimist nii tihti ka ei tahaks teha (kallis ja pikas perspektiivis nahale koormav). Hooldusvahenditest soovitan Clinique Blemish solution seepi, sobib eriti hästi just kuivemapoolsele kombineeritud nahale, kuna ei kuivata nahka liigselt. Geelidest-kreemidest olen leidnud ka selle õige, milleks on Duac geel, ilma selleta vist ei saakski.

  • K says

   Ja muidugi suur tänu, Paljas Porgand teemast nii avameelselt rääkimast! Aastate jooksul olen palju kuulnud kommentaare stiilis “Sa peaksid rohkem enda nägu pesema ja koorima” nagu probleem olekski nii pinnapeale. Tegelikult selle taga rida muid põhjuseid, millest inimesed teadlikud ei ole.

  • R.H says

   Minule näiteks ei sobinud Duac üldse tegi näo naha väga punaseks ning ärritas nahka. Olen ka aknega juba 4 aastat kimpus olnud ja vahepeal on olukord täitsa lootusetu. Mulle endale meeldib aga näohooldusest Sebamedi puhastusvaht ja kooria mis natukenegi olukorda paremaks muudavad. Ning lemmik on ka teepuu õli.

  • M.K says

   Olen küll noor(18) kuid vaevlenud vähemalt 6 aastat juba aknega. Külastanud tohutult kosmeetikuid, proovinud igasugu erinevaid tooteid (looduslikke), toitun tervislikult, pikalt-pikalt trenni teinud, kuid midagi paremaks ei läinud. Vahepeal andsin täiesti alla selle teemaga, kuid siis otsustasin, et lähen dermatoloogi juurde Medemis Clinicu ja seal kirjutati mulle ka Duac geel, hetkel olen seda kasutanud veel, kuid õrnalt on näha paranemismärke, seega tunnen end juba palju paremini. Palju motivatsiooni ja inspiratsiooni sain ka sellest postitusest. 🙂

 10. Katrin says

  Vaatasin seda pilti, kus punased kohad jäänud punnidest ja mul on need kohad kadunud Dr Ohhira nahahooldusõliga mõned lausa üleöö, teised paari ööga, see taastab nahka ülihästi ja on probiootiline, ma panen iga õhtu enne magama minekut seda näkku ja teeb ilusaks naha 🙂
  Nüüd sain naha puhtaks uuesti, kirjutasin mingi aeg, et vitamiinidega sain puhtaks, fulvo ja räniga.
  Tegin nüüd keha puhastamist DE jahuga (ränivetikapulber) 1SPL klaasi veega kolm korda päevas mitu nädalat. Söön uuesti naha jaoks biotiini Now Foods firmalt ja kuningakepiõli tablette ja jälle on nägu puhas. Kordan, mulle ei mõjunud muidu miski, kui just söömata olla. Soovitan soojalt keha puhastada seest poolt.
  Sest ma võin nii tervislikult toituda kui tahes, kui näos oli ikka hoopis mitte puhas plats. Siis tuleb ikka seest puhastada enne kui asju peale määrida, kui määrida siis ainult asju mis KOHE mõjuvad, muidu pole lootust, et aitab, järelikult teeb rohkem halba kui head, kui tuleb oodata imesid.

 11. Riin says

  Igal juhul prooviks.
  Ainuke probleem on see, et Eestis seda pole ja vaevalt ma sinna selle rohu pärast sõitma hakkaks.
  Olen ka ise aknega hädas Mitte küll nii hullult, kui teismelisena, aga siiski. Lõug on väga probleemne. Harva leidub hetki kui “punne” pole.

 12. Merilin says

  Oeh. Sellest ajast saati (~27dets) kui ma seda rohtu kasutanud olen ei ole tekkinud kordagi enam ühtegi suur ollust mu näole. See on tõesti iimeeliinee!! Küllaga on tulnud pisikesi täpikesi. Kuid samamoodi, ma ei pea enam meiki igapäevaselt kandma, ta on poorid muutnud palju väiksemaks ning põhiline ei teki uusi suuri vistrikke. Nii puhas tunne on. Ühesõnaga Supper!
  Aitäh Sulle!

 13. Siret says

  Mina jumaldan öko kosmeetikat ja kasutan kõike alates kreemidest lõpetades puhastusvahendini välja. Ainus, mida ma veel leinud ei ole on ripsmetušš. Mina soovitaksin sul jumestuskreemina proovida SOBIO tooteid.. eriti minu lemmik on sobio BB kreem ja sama firma puhastusvaht. See just katab hästi ja tuleb väga vähe panna. Tasub proovida. Endal küll aknega probleeme ei ole.. aga nagu meil kõigil.. nendel raskematel päevadel on need tüütukesed kohal. :/

 14. K says

  Mina olen samuti olnud aknega pikalt hädas. Aastaid olnud punne ja olen hoidnud enam vähem kontrolli all igakuise kosmeetiku külastusega. Teostab mikrolihvimist ja ultraheli puhastust. Soovitan! Kuid eelmine suvi soojamaa reisilt tagasi tulles oli nägu katastroof ja läks kuni detsembrini järjest hullemaks, ühtlasi oli detsembris nahaarsti aeg, mida olin oodanud 4 kuud. Arst sundis peale roaccutane ja pille, aga olles teadlik nende kõrvalmõjudest ütlesin neile ei. Arst ütles umbes, et saa siis ise hakkama, kui neid ei soovi. Küsisin ISE, kas antibiootikume saaks, olen kuulnud, et ehk aitavad. Kirjutas need välja. Toksütsüliini võtsin kokku 60 päeva, kõrvalmõjusid polnud. Kuuri lõpuks oli nahk parem, kuid siiski punniline. Õnneks vahetasin nahaarsti, kes ütles roaccutanele minu akne puhul ei ja ütles, et nii karmi ravimit tema ei tahaks noorele tüdrukule soovitada, meeldiv suhtumine! Ab ravi ajal kasutasin skinoreni ning nüüd kasutan nii skinoreni kui ka tretlinaci ja juba nädalaid nägu klaar. Hyperpigmention on endiselt, kuid eks see võtabki aega. Lisaks teen välismaal kuulsat mee, kaneeli ja kurkumi maski akne vastu. Võitlus on pikk ja kurnav, aga nüüd vanu pilte vaadates tuleb pisar silma. Edu kõigile!

 15. Lumi says

  Eestis on retseptiravimina taoline antibiootikum Dalacin T, kas see on nõrgem kui Zineryt? Ise olen Dalacini kasutanud juba üle aasta, aitab küll, kuid samas vahest on tunne, et oleks midagi tugevamat vaja.

 16. K says

  Olen umbes 10 aastat käinud nahaarsti juures ning kasutanud igasugu erinevaid rohtusid. Lõpuks toimis ja jäi kasutusse ainult 1 – Duac geel (välispidiselt kasutatav antibiootikum). Alustasin nahaarsti juures käimist ja aknega võitlemist peaaegu 10 aastat tagasi. Umbes 4 aastat tagasi, kui puberteet oli juba möödas, siis oli mingil hetkel solaariumis käies (minu puhul teeb solaarium väga palju paremaks asja) ja Duac geeli kasutades näonahk täiesti klaar.
  AGA… Duac geelil on pidevalt tarneprobleemid, kuid tavaliselt olid need umbes 1-2 kuud ning nahaarst hoiatas alati ette ning käskis koju natuke rohkem valmis osta. Aga ühel hetkel kestsid tarneprobleemid umbes 9-10 kuud ja seda ei olnud mitte kuskilt saada. Selleks hetkeks olin Duac geeli kasutanud juba u 5 aastat. Ja peale seda, kui rohtu enam saada ei olnud… Mu nägu läks veel hullemaks, kui see oli enne ravi alustamist.
  Seega hoian kõiki, et ka selle rohu kasutamisel ei pruugi tulemused olla igavesed ja lõpptulemus võib olla veel hullem kui enne!

 17. malle says

  Seesamune.. et see ravim sisaldab erütromütsiini, selline antibiootikum on ka Eestis müügil ning akne puhul kasutatav. Ei soovita küll kellelgi oma algatuslikult ab- d sisse vohmida, pigem ikka külastage naha arsti. Vaat mida kõik räägitakse ab resistensusest ja soolestiku mikrofloora hävinemisest. Mõningatel juhtudel on akne ravksi tõesti antibiots suu kaudu, aga OLGe ometi mõistlikud, selline asi peaks toimuma arsti järelvalve all.

 18. Kristi says

  Tere, oleksin samuti huvitatud, kas saan Teile kuhugi kirjutada või on võimalik Teil ise ühendust võtta?

 19. Signe says

  Nii tuttav teema! Kuust kuusse võitlen inetu ja koleda aknega, mis lööb välja nädal enne mensese algust ja seejärel “ravin” paar nädalat ja hakkan jälle uuesti peale. Nutt tuleb peale, kuust kuusse sama jama.

 20. Katrin Koor says

  Palun kirjutage mulle samuti facebooki (Katrin Koor). Oleksin väga tänulik kui saaksite lasta ka mulle tuua!

 21. A says

  Ka mina olen olnud aknega kimpus alates teismeeast. Olukord on õnneks siiski paremaks läinud. Sünnituse ja muidu tervislike eluviisidega. Hoopis muudel tervislikel põhjustel olen teinud endale detoxi ühe ainega, mida siin ei julge nimetada, aga pärast mida pole enam selliseid põletikus vinne tulnud. Mõned poorid hüppavad välja, aga selliseid paiseid enam ei tule absoluutselt. Loomulikult pööran tähelepanu ka näohooldusele. Minu lemmik on Conjac Sponge svamm (saab Kaubamajast), niisutavad looduslikud maskid (sest näokreemi ma ei kasutagi), Puhta Looduse astelpaju näovesi. Nende kolme tootega saan näonaha korras hoitud. Kasutan Dr Hauschka jumestuskreemi, aga ainult probleemsematel(poorsemad, punetavamad, armidega) kohtadel ja silmaalustes ning peale läheb LilyLolo mineraalpuuder. Väga hästi katab nii, soovitan 🙂 Dr Hauschka jumestuskreem on ka ise juba suht hea niisutaja ja imehea lõhnaga. Olen kunagi kasutanud ka mingit Avene AHA-happega kreemi, mis oli suht hea, aga enam pole seda leidnud. Üldiselt olen arvamusel, et akne põhjused on soolestikus, nagu keegi siin juba mainis ja kui enamus siin väidab, et akne tekitab stressi, siis mina ütleks, et akne tulebki stressist. See on surnud ring. Lõua peal olevad vistrikud pidid metameditsiinis tähendama seda, et inimene hoiab keelt liiga palju hammaste taga. Tahab midagi välja öelda, aga viisakusest vms ei ütle. Nö teenindajate sündroom, et tahaks kliendile s*tasti öelda, aga hoian tagasi, sest pean olema kena ja viisakas. Lihtsalt üks teine vaatenurk asjale…

 22. Marit Pihelgas says

  Ohh kui saaksite mulle ühe potsiku tuua oleksin mega õnnelik! Kuidas ma ühendust saaksin teiega või siis võite ise mulle facebooki nt kirjutada(Marit Pihelgas). Tänud juba ette:)

 23. Kertu says

  Kaaskannataja siin, ei saa mitte vaiki olla ja jagan kogemust, ehk on kellelegi abiks.

  Sinu postitus on väga hästi üles ehitatud – tihtipeale nii see käibki, akne ei ole lihtne viirushaigus, mille põed läbi ja ongi unustatud, vaid see on krooniline haigus ning sellega kaasnebki arstilt-arstile käimine, sest ei ole üht kindlat ravimit/ravimeetodit, mis igaüht 100% aitaks. Olen aknega võidelnud umbes 10 aastat ning ise meditsiinilise haridusega. Nii et ma oskan natuke aimata, mis aknet põhjustab ning mis on selle ravimiseks vajalik. Akne on tihtipeale MULTIFAKTORIAALNE ehk põhjuseid on palju! Hormonaalne düsbalanss, füüsiline ja emotsionaalne stress, ebapiisav nahahooldus, genetiline eelsoodumus – you name it. Tihtipeale on raske välja uurida, kas tegu on ühest faktorist või on see mitmest asjaolust tingitud. Seega, asi ei ole ainult must ja valge, on mõned hallid varjundid 😀

  Minu teekond akne ravis on olnud selline:

  1) toopilised vahendid ehk kreemid jms naha peal väliselt kasutatavad vahendid, sh antibiootikumidega preparaadid – olid esimesed, mida nahaarsti soovitusel proovisin. Olin siis 13-14aastane ja ei osanud/julgenud ehk nahaarstile öelda, et need tegelikult ei aidanud mind, efekt oli lühiaegne ja nii ma siis kannatasingi oma koledat punnilist nägu nii mõnedki aastad.

  2) suukaudsed antibiootikumid – nendega on ravikuur pikk, just nagu eelnevad kommenteerijad on hüüumärkidega kirjutanud, et võtsid 40 päeva antibiootikume. Nii see kahjuks on, akne üks tekkefaktoreid on naha ebapuhtus – ei mitte see, mis tekib sellest, et nahka vähe pesed ja hooldad, vaid meie naha loomulikust mikrofloorast tingitud ebapuhtus. Ja seespidised antibiootikumid peaksid seda mikrofloora tasakaalu idee poolest korrastama. Kel mõjub, kel mitte. Minul oli jällegi efekt tagasihoidlik.

  3) suukaudne isotretioniinravi – see ravim on firmanimega Roaccutane; ravikapslid, millel on ebameeldivad kõrvaltoimed, kuid toime enamasti väga hea. Ravi on vähemalt 4-5 kuud pikk ning ravi alguses akne muutub enamasti hullemaks ning peale seda hakkab nahk järjest nö uinunud punne välja andma ja tasapisi nende paranedes ka ise klaarimaks muutuma. Tegin ravi läbi 2 korda: esmalt 6 kuud tavaannuses (kehakaalu järgi) ning umbes aasta hiljem veel 8 kuud osalt kõrgendatud annuses, kuna peale esimest kuuri tuli mu akne tagasi. Otsus kuuri korrata ei tulnud lihtsalt, sest tõesti need kõrvaltoimed… need ei ole kergete killast (pidev nahakuivus igal pool – koguaeg vaja kreemitada, sealhulgas huuli. Mu huuled lihtsalt põlesid terve ravi aja, ma määrisin neid 6-7x päevas Bepanthen kreemiga, et ilma lõhede tekkimiseta süüa-juua saaksin. Kätele tekkis dermatiit, mistõttu oli mul tööl haiglas väga raske antiseptikuid kasutada, sest need on põletikulisele nahale nagu sool haavale. Teiseks, kuivavad ka limaskestad, minul oli kogu aeg ninaveritsused ninaveritsused).

  4) oraalsed kontraseptiivid – peale kahekordset Roaccutane kuuri läbitegemist naasesin taaskord oma armsa dermatoloogi kabinetti, sest punnid olid peale väikest pausi taas tagasi. Ja mitte lihtsalt väikesed vistrikukesed, vaid suured nahasisesed tükilised kolded, mis tegid mu näost tõelise kuumaastiku, mida on raske ka meigiga peita. Mu dermatoloog pakkus välja viimase võimaluse – beebipillid. Nende toimest ja kahjulikkusest oled ka sa oma blogis kirjutanud, tean. Olen hetkel 3. aastat pillidel ja mu nägu on okei. Mitte korras. Aga okei. Ma ei käi kodust väljas ilma jumestuskreemita, sest akne on mu näole jätnud armid, mis teevad minu enesekindlusele tõelise karuteene. Kuna olen püsisuhtes, siis täidavad pillid ka seda teist eesmärki :D. Nii et kaks kärbest ühe hoobiga. Aga kui saaksin valida, loomulikult eelistaksin pillidele muud varianti. Lihtsalt minu jaoks on need hetkel nö viimane õlekõrs.

  Peale aastatepikkust ravi olen jõudnud kohta, kus ma võin oma näonahaga rahul olla. Olen juba leppinud, et 100% klaariks ei saa ma seda kindlasti. Ma olen kogu selle aja olnud tihe kosmeetiku klient, kord kuus käin nahahoolduses. Olen läbi katsetanud väääga palju nahahooldustooteid, praegu olen pidama jäänud pHformula toodetele (P.O.S.T recovery päevakreem ning E.X.F.O puhastusgeel on mu lemmikud). Mõtlen hirmuga, mida näiteks rasedus mu nahaga teha võiks…

  Minu soovitus: proovige läbi erinevaid KVALITEETSEID näohooldustooteid, kõigile kõik ei sobigi. Aga sellest saab kohe aru, kas nahk muutub paremaks või halvemaks. Teine soovitus – regulaarne nahahooldus! Leidke omale tore kosmeetik, kes oskab soovitada ja hinnata teie naha omapärade järgi õigeid hoolduseid ja nahahooldustooteid.

  Kokkuvõttes, minu teekond õige lahenduseni oli pikk, aga see ei tähenda, et kõigi teekond on samasugune. Tihtipeale tulebki erinevaid ravimeetodeid läbi katsetada, et leida see kõige vähemkahjustavam ja samas piisavalt efektiivne vahend. Paljudel aitab ka lokaalsest ravist – nt Duac gel, Dalacin jne. Aga akne on krooniline haigus, lase oma ravi juhtida dermatoloogil! Postituses kirjeldatud imevahend on siiski RAVIM, mille peaks siiski määrama inimene, kel on vastav haridus. Kui juhtub, et sul on vastunäidustusi, millest sa ise teadlik ei ole, võid oma naha teha hullemaks!

  • :) says

   Ka Roaccutane ravi läbi teinud. Kirjutasin ühe teise Palja Porgandi postituse alla pikema jutu enda kogemusest selle raviga. Kui vaja, teeks veel läbi, kõrvalmõjud on väljakannatatavad spetsiaalsete vahenditega (huultele spets Eucerini huulepalsam ravimitest põhjustatud kuivuse korral).
   Fakt on see, et tõenäoliselt on igal naisel mingil hetkel akne, tavaliselt seotud tsüklimuudatustega, hormoonide tasakaal ju pidevalt muutub kuu jooksul, et valmistada ette sobiv keskkond rasestumiseks. Ei tasu liialt muretseda. Kusjuures, kui ma hakkasin Roaccutane ravi tegema, siis elukaaslane oli isegi üllatunud, et ei ole ju midagi hullu, miks peaksin seda ravi tegema. Ärge mõelge üle, väike punetav laiguke siin seal ei sega ju kedagi ja mehed seda kindlasti ei märka. Iseasi, kui on suured punetavad ja mädased punnid, mis on silmatorkavad.
   pole vaja mingit täiuslikkust taga ajada. Mul ka vahepeal on mõned punnid, aga üldse ei häiri. Naiseksolemise osa. Igasugused ideaalsed instagrami fotod on kas photoshop või korralik meik. Ärge arvake, et teie olete ainuke, kellel nahaga probleeme ja kõigil ümberringi on ideaalne nahk.
   Ainuõige on usaldada nahaarsti. Akne on väga keerukas probleem ja arvata, et üks rohi lahendab kõik, on liialt optimistlik. Hormoonid meie kehast ei kao (jah, pärast menopausi saame “kergemalt hingata”), muutuvad pidevalt ka toitumisharjumused ja elustiil. Organism on tervik. Süüdistada mõnda konkreetset ravimit (nagu K kommentaar) on natuke lühinägelik. Selle ajaga on organismis palju muutunud. Mis sobis 5a tagasi, ei sobi enam 5a hiljem. Täiesti reaalne organismi reaktsioon.
   Minul näiteks 20ndate alguses pillid nagu aitasid nahka paremaks teha, samas pärast Roaccutane rav saavutatud perfektse tulemuse “rikkusid” just erinevad rasestumisvastased hormoonvahendid taas ära. Organism oli 5a vanemaks saanud, hormoonid kehas muutunud ja reaktsioon rasestusmivastaste vahendite osas teine. See kõik on loomulik. Ka nahaarst ütles, et ka pärast Roaccutane ravi on normaalne, et tsükli jooksul võib mõne punnikese välja lüüa.

  • Grete says

   Olen ka mina Roaccutane’i ravi teinud ja ka praegu võtan. Mina ütleks ka, et kõrvalmõju ei ole üldse nii hull. Jah, nahk on kuiv, aga minul üldse mitte nii hull (nahka ei aja pmst üldse). Ja see on tänu sellele, et minu eelmine nahaarst soovitas samal ajal võtta ka e-vitamiini. Ma olen kuulnud, et paljud arstid seda ei maini, aga mina usun, et kõige hullemast kuivusest on mind päästnud just see.
   Mina igatahes pooldan Roaccutane’i kasutamist, sest ma tõesti olen u 13 a jooksul (ma olen 25 ehk siis üle poole elust aknet ravinud) näinud, et igasugused kreemid ja lahused ei RAVI. Need võivad leevendada, kuid lõplikult ei ravi. Eks aknet on erinevat, aga kui see asi on veres, siis tuleb seda ka seesmiselt ravida.

 24. Helen says

  Kõrvalküsimus: kui Sul käivad päevad ebaregulaarselt, siis kuidas sa viljakusmonitori kasutada saad? Kasutusjuhendis on selgelt kirjas, et viljakusmonitor ei sobi ebaregulaarse tsükliga naistele. Minul on samuti polütsüstilised munasarjad, mille tõttu tsükkel ebakorrapärane. Plaanisin samuti viljakusmonitori soetada, ent just see ebakorrapärasuse punkt ei lase seda teha. Kas on siiski lootust?

 25. Veronika says

  Põen ise tugevat aknet ja sain selle siis kui olin umbes 4 kuud rase. Olen seda juba peaaegu 3a põdenud ja nahk ei lähe kohe üldse paremaks.
  Peeglisse ei taha üldse vaadata ja pilte tehes kaotan töötlusega oma akne ja armid ära.
  Ohh kuidas ma unistan ilusast, puhtast ja säravast nahast 🙁
  Oleks võimalik siis prooviks ka selle imerohu ära

 26. M says

  Olen võidelnud aknega 20 aastat..Kasutanud antibiootikume sisaldavaid aknevastaseid tooteid, vahetanud korduvalt välja kosmeetikatooteid, teinud koorimisprotseduure salongis jne. Lisaks olen ka 2 korda sünnitanud..jah akne läks veidi leebemaks AGA sain rosaatsea lisaks! Asi algas punetavatest põskedest ja umbes aasta jooksul lisandusid põskedele ja lõuale suured põletikulised ja raskesti paranevad suured mädased vistrikud. Lûkkasin abi otsimist edasi..ja edasi aga abi sain siiski lõpuks nahaarstilt, kes määras 40-päevase (!) antibiootikumikuuri ning spetsiaalsed ravigeelid. Paranemine aknest algaski tegelikult selle rosaatsea raviga..jah, aegajalt tuleb siiski üksikuid punne siia-sinna..punetusest aga kahjuks jäädavalt lahti ei saagi. Ravigeelid ning külmast-kuumast-keskpäevapäikesest hoidumine aitavad asja kontrolli all hoida, lisaks on abiks Bionike tooted ja Guerlain jumestuskreem Tenue de perfection, mis ei ole küll nn puhta koostisega aga katab superhästi ja minu nahka ei ärrita kuidagi õnneks!
  Loodetavasti on su tulemus jäädav või vähemalt hoiab probleemi enamvähem kontrolli all. Minu soovitus kõikidele akne all kannatajatele on see, et kui teil esineb lisaks aknele veidikenegi rosaatsea tunnuseid, siis KOHE nahaarstile sest minna saab ainult hullemaks..

 27. Madli says

  Kui Jenni seda ravimit oma Snapchatis reklaamis siis lasin ka kohaselt endale 2 pudelit tuua. Tol ajal oli mu tavapärane akne ravim 9 kuud müügist väljas ja see tundus ainukese õlekõrrena oma akne kontrolli alla saada.
  Kahjuks minu kombineeritud/kuivema poolsel näonahal ei teinud ta mitte kui midagi. Mõjus ning tundus nahal olevat sama nagu meil müügil olev Aknefug. Ehk siis pigem ärritas ja kuivatas, mis omakorda muutis just mu aknet hullemaks. Kasutasin küll need totsikud ära, kuid mingit efekti need ei andnud.
  Nüüd vähemalt on Duac geel taas apteekides kättesaadav ja olen leppinud sellega, kuna nahaarst keeldub midagi muud proovimast kuna akne pole “nii hull”.
  Muideks see ravim peaks olema ka teistes EL liikmesriikides müüdaval, kui nahaarst on nõus sellele retsepti välja kirjutama siis peaks saama seda legaalselt soetada. Venemaal võib see käsiravimina kättesaadav olla kuid EL’is on see retseptiravim.

  • Kadi says

   Minul aitab ka ainult Duac ja kui seda müägis pole vahepeal, siis oh õudust. Arsti käest võtan alati kahe tuubi retsepti igaks juhuks, et oleks olemas, kui jälle defitsiit on.

 28. Kristel says

  Oehh ma lugesin suure huviga. Minul lõi akne välja peale sünnitust. Algas kõik mönest punnikesest ja täna maadlen nendega igapäevaselt. Olen ka proovinud palju erinevaid tooteid,aga kui tundub et tood nagu mõjuks kaob tulemus kiiresti. Mul on selg,dekoltee ja isegi kael punnidega kaetud,mitte alati aga hetkel on. Väga,väga tahaksin seda imerohtu proovida ja rõõmustada ilusama mina üle 🙂 Seega hoian pöidlad ja varbad ristis,et ehk õnnestub see toode meieni tuua! Hoian su tegemistel silma peal ja edu sulle ilus naine! 🙂

  • Anna says

   Lähim koht, kust soetada on Venemaa. Maksab ta umbes 7-10€, sõltuvalt apteegist. Võimalik on tellida ka USA-st, kuid siis on hind ca 50€+tarne. Olen samuti zineryti kasutanud ja olnud aknevaba nyydseks veidi üle aasta. Ja kosmeetiku abiga saanud lahti ka armidest 🙂

 29. Mari says

  Hei. Nagu ka teised, ootasin mina seda postitust väääga kaua aga kahjuks olen pettunud.
  Mõistan, et oled tõesti palju vaeva näinud, et leida PÕHJUS miks sul punnid tekivad ja loodan, et ükspäev ka leiad.
  Aga soovitada antibiootikume… see oli küll sinu poolt üllatav, arvestades, et pead väga lugu tervisest jne.
  Loodan, et inimesed vähemalt oskavad tarvitada kõrvale ka siis probiootikume, et vähendada seda kahju mis antibiootikumid tervisele teevad.
  Olen ise ka aknega võitleja.. mulle määras endokrinoloog diagnoosiks polütsüstilised munasarjad ning kuna soovisin ka rasestuda, siis saadeti nendega opile (lasti tsüstid tühjaks).
  Rasedus on tõesti nahale paremini mõjunud, eks näis mis peale sünnitust juhtuma hakkab.
  Loodan, et ka sina saad siiski õiget abi.

 30. Kerle says

  Mulle väga meeldib Sinu postituses see, et Sa mainid ära vaimse tervise. Akne tõesti röövib ära palju enesekindlust.
  Olen valmis seda imerohtu proovima 🙂 .

 31. Laura says

  Olen ikka väga kärsitu juba seda imerohtu proovima. Olen 20 aastane ja maadlen aknega juba 8-9 aastat – täpselt sama story: aastaid nahaarsti vahet jooksmist ja vägaväga palju raha mis igasuguste toodete katsetamise alla läks. Eriti hulluks läks peale hormoonspiraali paigaldamist – nahk muutus eriti rasuseks ja akne laienes põskedele ja kaelale…. jube. Mind päästis täiesti masendusest ja lootusetust olukorrast üle minek hormoonspiraalilt pillidele – mõne kuuga läks näonahk nii palju paremaks et ma olen nüüdseks õnnelik ka stabiilselt veidi halva näonahaga. Hetkel om mul raske uskuda aga samas olen väga elevil, kas tõesti pärast nii mitmeid aastaid on mul lõpuks võimalik sellest päriselt lahti saada.. ma olen siiralt tänulik et Sind jälgin ja seda postitust nägin. Süda.

 32. Mari says

  Zineryti sees on antibiootikum erütromütsiin ning lisaks tsink. Erütromütsiiniga akne lokaalne ravim on ka Eestis müügil (Aknefug-el nimega), aga Eestis on see retseptiravim. Seega perearst või nahaarst saavad aidata. Tsingiga kreeme saab ilma retseptita apteekidest, poodidest.
  Seega ei pea Venemaalt ostma 😉

 33. Kris says

  Hei!

  Kirjutasid, et ise said proovimiseks selle imerohu oma jumestaja käest. Kuid kas oskad soovitada kust seda veel oleks võimalik osta, kui ise Venemaale ei satu, kuskilt interneti teel või mingi muu moodus ? 🙂

 34. Maiken says

  Tunnen ennast sinu kirjelduses täiesti ära.Meeletult stressi tekitab ja toob meeleolu alla kui nahk halb välja näeb.Praegu proovin nahaarsti kirjutatud 30 päevalist kuuri ja nahk nii meeletult kuivab ,et tahaks midagi peale määrida aga ei tea ise ka mida.Toodetest soivutas kasutada Biodermat aga imelist punnide kadunist pole täheldanud.Väga sooviks imekreemi proovida ka enda nahal!!

  • says

   Sa võid proovida peale määrimiseks rosehip oil-i, erinevaid kreeme ma väga ei usalda, aga rosehip oil on mõnusalt niisutav ja erinevalt kreemidest imbuvad õlid sügavamale nahala sisse ja niisutavad rohkem. Rosehip oil on üldiselt ka tuntud kui aknearme vähendav õli 🙂 Ise maadlen ka siin akne ja armidega ja rosehip oil tundub niisutajatest minu nahale kõige parem.

 35. Elen says

  Ja jätkuks.. huvitav kas mõnes piiriäärses apteegis ei ole seda ravimit saadaval? 😀 Venemaale vist ülepiiri naljalt minna ei saaks ka 😀

 36. Elen says

  Aitäh selle väga kasuliku postituse eest, ootasin seda pikalt! Olen ise ka aknega maadleja ja pisut saanud ka leevendust nahaarstilt antibiootikumide näel, aga siinkohal usun ka, et probleem peitub soolestikus, mitte hormonaalsüsteemis. Rahvameditsiini grupis on väga paljud abi saanud näiteks sipelgapuukoorega, mis on looduslik antibiootikum. Esmalt võiks kõik aknega maadlejad keskenduda organismi puhastamisele (seentest, halbadest bakteritest) ja alles viimase variandina oma hormoonide kallale minema. Igasugune hormoonide puutumine võib üsna kurvalt lõppeda (sh. hormonaalne tasakaalustamatuse, mida ei sooviks enda parimale vaenlaselegi). Ka targemad nahaarstid kasutavad hormonaalseid vahendid viimase variandina üldse akenraviks. Ometi on ka selliseid, kes määravad neid vahendeid liiga kergekäeliselt.
  Enda kogemusest, üpris raske on leida väga head looduskosmeetilist jumestuskreemi, mis peidaks kõik iluvead ära.. Kindlasti võib sellelaadseid postitusi ja arvustusi veel tulla 🙂 Jääksin põnevusega ootama!

 37. Eliise says

  Soovitan väga sellist firmat nagu Benecos. Tegemist mineraalkosmeetikaga, samas väga taskukohased hinnad (ka õpilasele, haha). Ma ei ole kindel, kui palju neil erinevaid tooteid on, aga mina kasutan nende mineraalpuudrit ja päikesepuudrit/põsepuna ja olen väga rahul.
  Enda tooted tellisin Veganshopist 🙂
  Koostiseid lugedes tundus lihtsalt kõige nahasõbralikum (koostisainete nimekiri ei ole ka hirmutavalt pikk) ja lisaks sellele ka hea hinnaga.

  • Kerli says

   Aitäh soovituse eest! Külastasin nende e-poodi ja tõesti väga normaalsed hinnad. Kindlasti proovin midagi sealt!

 38. Radha says

  Mul oli mõned aastad tagasi sarnane probleem. Sai absoluutselt kõike proovitud, erinevatest näohooldustoodetest kuni kõikvõimalike ravimtaimedeni välja. Mitte miski ei aidanud. Loomulikult see jant tekitas meeletut stressi. Lõpuks peale mitme aastast heitlust helistasin perearstile, kes ei hakanud mind ekstra kohalegi kutsuma ja ütles, et minu puhul ilmselt toimib kõige lihtsam punni-vinni kombo. Paari tunni pärast sain retseptiga Dalacin-T lahuse ja Differin geeli kätte ja punnid hakkasid võluväel kaduma. Nii lihtne see oligi.. enam pole vaja mingeid pudreid-jumestuskreeme, nahk on väga hea ja ilus.

  • Janela says

   Ilmselt see sõltub, mis ja kuidas kellelegi mõjub. Olen ka teinud läbi Dalacin T ja Differini kuuri, aga mulle ei mõjunud need üldse, isegi mitte natukene. Mul ka polütsüstiliste munasarjade diagnoos ja proovin hetkel oma hormoonid korda saada, enne kui nahaga veel miskit ette võtta proovin. Senikaua tuleb vist punnihunnikuga leppida. Sain akne peale pillide lõpetamist ja nahaarst andis “lohutava” soovituse, et vb ei saagi punnidest lahti.

 39. Tuule says

  Kas seda kuuri tehes tundsid muutuseid trenniga seoses? Olen kuulnud, et erinevad akne antibiootikumikuurid väsitavad organismi ning treeningtulemused võivad seetõttu kannatada.

 40. Kertu says

  Olen aknega olnud kimpus kogu oma täiskasvanuelu, teiste meelest ei ole see üldse hull, aga endal on . Poolteist aastat tagasi käisin keemilises koorimises, kuid kannatades tol ajal depressiooni all, tõi see ka kõik teised nahahädad välja. Nii sain aasta otsa erinevaid nahaarste külastada. Eelmisel aastal läbisin täieliku keemiakuuri ravimiga Roacutane, ravi kestis umbes 6 kuud, kõrvalmõjusid oli mitmeid erinevaid. Nahk sai korda, kuid paraku ajutiselt. Augistis oli tagasi minu tavapärane dermatiit (avaldub punase lööbena), mille vastu teen eraldi ravikuuri, kuid see soodustab omakorda aknet. Kuskil sügisel hakkas aga akne jälle tekkima (minu puhul otsaesine ja kõrvade alused-tagused kohad). Tänaseks on see jälle päris kohutav ja no mitte ei saa sellest lahti :/. Kreemidest-puhastusvahendutest kasutan vaid apteegitooteid, peamiselt La Roche Posay, Bioderma. Hea meelega prooviks ka selle ravimi ära! Kas üle piiri toomisega ei tohiks probleeme olla, kui see Eestis retseptiravim on?

 41. Margarita says

  Kui sa maksad riigile sotsiaalmaksu, siis sul peaks ka ikka õigus Haigekassale olema. Kui selles mõttes on okei, siis on TÖRi sisestamisel viga sees ja kui see ära parandada, siis on ka sul Haigekassa ?

 42. Kerli says

  Mul ei ole kunagi olnud probleeme aknega. Näonahk on küll aga üsna kuiv. See postitus oli sul nii mõnusalt üles ehitatud, et tahaks ka kohe aknet ravima hakata (mida mul aga ei ole) ?. Väga meeldivad toodetest ülevaatlikud postitused. Kindlasti mitmed peavad seda pelgalt toote reklaamiks, aga minu arust on väga kasulik saada infot erinevate brändide kohta. Tänu sulle sain teada, et Babe brändil on ka näohooldustooteid. Väga isutab proovida ka dr. Hauschka tooteid! Ootan väga ka uut tootepostitust, mida mainisid varsti tulemas!
  Edu sulle, Merilin! ?

 43. Stina says

  Vabandan ette, ei lugenud kogu postitust läbi, kuid pärast kümmet aastat beebipille ja nende ärajätmist lõi ka mul vastik aknelaadne asi näol välja. Proovisin samuti kõike ning lõpuks olin juba pöördumas tagasi beebipillide juurde, KUI mu tuttavast perearst soovitas Duac geeli (https://www.kliinik.ee/ravim/duac-gel/id-15870). Ja nüüd kõik ahhetavad-ohhetavad, kuidas mul nii ilus, sile ja ühtlane nahk on. Hetkel kasutan Clinique kreeme, Duac on külmikus hädaolukorraks varuks olemas, aga üldiselt pole vahja enam – nahk on jäänud klaarina püsima.
  Tegemist ei ole kalli tootega, kuid seda saab retseptiga. Olen ülirahul, ei ole vaja Venemaale sõita 🙂

  Päikest!

 44. Apteeker says

  Kuna tegu on RAVIMIGA ja veel lisaks ravimiga, mis sisaldab antibiootikumi, peaks minu arvamuse kohaselt seda määrama ikkagi arst. Eestis on retseptiravimina saadaval Aknefug-El, mis sisaldab sama toimeainet – erütromütsiini. Antibiootikumravi on minu teada alati piiratud ja kindlasti ei tarvitada neid pikka aega. Bakteritega on alati üks probleem, kui ei järgita raviskeemi – võib kujuneda resistentsus. Minu meelest veidi vastutustundetu niimoodi ravimreklaami teha. Venemaa apteekidest võib ka nitrofurantoiini tablette käsimüügist saada 🙂

 45. Kaasvõitleja says

  Tere!
  Tunnen end Sinu loos 100% ära. Mina alustasin ka nahaarstist, dr.Lehtmets Fertilitase eras. Käisin mitu kuud järjest, et edusamme näha, kuid mitte ükski ravi (antibiootikum doksütsükliin vms, peale määritavad rohud ja kreemid ja näohooldusvahendid) ei mõjunud. Ilmselgelt pakkus ta seejärel Roaccutane’i ravi, kuid sellega ma nõus ei olnud ja jätsin selle nahaarsti üldse sinnapaika. Samal ajal käisin günekoloogi juures ja sealt edasi endokrinoloogi vastuvõtt. Pandi diagnoosiks polütsüstiliste munasarjade sündroom, raviks pillid, millega oli võimalus akne paranemisele või mingi teine hormoonravi, kuid millega kindlasti akne ei pidavat paranema. Valisin tookord pillid ja noh aknele see kuidagi ei mõjunud, kuid õnneks muud kaebused on hetkel paranenud. Aknega aga olengi täiesti alla andnud. Lõpetasin kõikide ravimite kasutamise, kasutan vaid Sebamedi ja Babe näohooldustooteid ja ujun kloorivees – mu näonahk pole iial parem olnud. Kuid siiski on periooditi nãonahk hull ja neil perioodidel on vaimselt vãga raske, valus ja inetu nahk viivad paratamatult tuju täiesti nulli. Kas too imeravim võiks ka need jubedad perioodid kergemaks teha ja üldiselt nahka parandada?

 46. Kristi says

  Loen huviga neid teemasid. Muide sünnitamine ei aita punnide vastu (3xproovitud ?). Oma näonahale olen avavtanud õlid. Hommikul kasitan Tilk sarja õli ja õhtul Nurme sheavõid. Praegu olengi puhastuspiima ja näovee otsingutel.

  Edu!

 47. Loore says

  Retsetpti alusel saab apteegist kreemi nimega Treclinac, mis sisaldab ka antibiootikumi. Olin samuti pikalt hädas lõuajoonel ning kaelapiirkonnas asuvate vistrikega, mille Treclinac paari nädalaga minimaalseks tõmbas.
  On veel olemas kreem nimega Differin, aga selle toimet ei oska kommenteerida, kuna pole ise kasutanud.

 48. Karoli says

  Wow… vägagi tuttav teema, aastaid võidelnud punnidega just lõuaotsas. Arstid ei oska ka öelda miks punnid just lõuaotsas on ja ülejäänud nägu väga ilus on, testid on justkui nagu korras.. kilpnääre pole ka haige, et sellest oleks midagi…Menstruatsioon pole kunagi korras olnud ja kõige pikem vahe on olnud kaks kuud….Tohutu raha mis ma phformula alla magama panin aitas mind küll…Aga nii pea kui hakkasin teisi “odavamaid” kosmeetiku poolt pakutavaid tooteid kasutama tekkisid punnid lõuaotsa tagasi, mitte küll nii hullusti kui ennem phformula kuuri aga punnid olid.. suured ja valulikud nahaalused jurakad.. ?
  Jane Iredale’i kosmeetikat julgen ka soovitada kuna selle sarja puuder sobib väga hästi minu nahaga.. valus on lihtsalt oma lõuga vaadata kui seal ilutsevad “jälle” suured nahaalused punnid….
  Aga Venemaalt lasen ma endale need tabletid küll tuua, proovin ära, hullemaks ikka enam minna ei saa! ?

 49. ... says

  Mina kasutan ka seda imerohtu ja ainuke aga on selles et mõni kes juba pikalt kasutanud sellel võib nägu uuesti hakata koledaks minema ja mõju kaob. Niiet peaks vahepeal pausi pidama ja siis uuesti kasutama.

  • ... says

   Aga muidu toode ise on super ja need kes tükk aega näinud pole imestavad et kuidas nüüd nägu niiii korras on. Ja muidugi aitab mõjule kaasa ka korralik näohooldus kodus ja kosmeetiku külastamine.

 50. Laura says

  Ma ootasin seda postitust nii kaua. Nüüd jääb ainult nuputada, kuidas Venemaalt rohtu saada. Kas retseptiravimina müük ei tule ka kõne alla?

 51. Lilli says

  Mul on ka näonahaga olnud aastaid probleeme. Algas kõik teismelisena. Nüüd aastatega on asi läinud veidi paremaks, vanusega on juurde tulnud ka mõistust, et meik kenasti maha võtta ja naha eest korralikult hoolt kanda. Proovisin ka selle Babe öise seerumi ka ära, mida sa soovitasid ja tegi ka pisut paremaks. Sooviksin ka seda Sinu poolt katsetatud imerohtu proovida.

 52. K says

  Olen ise samuti kimpus tugeva aknega. Eelmine aasta samal ajal ja pea terve kevad nägi mu nägu tõesõna kohutav välja… Väga sügavad, suured ja valulikud punnid katsid tervet mu nägu. Suurim probleem just T piirkonnas, koige enam samuti lõug kuhu siiani tihti tulevad valulikud nahaalused kolded.
  Olen kaks korda läbinud 3 kuulist antibiootikumi kuuri, mis aitas täpselt 3 kuuks ja peale seda läks asi hullemaks veelgi. Hetkel olen kahjuks abi leidnud billidest. Ja kahjuks just sellepärast nagu sinagi varasemalt oled rääkinud, et peale nende lõpetamist olen kindel, et hakkan kõvasti vatti nägema taaskord väga kohutava nahaga… Hetkel on mu nägu punaseid arme täis ja naljalt kusagile välja ilma meigita ei kipu. Kasutan näol vaid õlivabasid tooteid, mis on ka kindlasti aidanud, sest ei ummista poore.
  Praegu kasutan tekkivatel punnidel arsti poolt kirjutatud Duac gel-i, mis aitab selles suhtes hästi, et paari päevaga yldiselt kuivatab punni ära nii, et see siis tasapisi hakkab kaduma. Varasemalt kui seda ei kasutanud, võisin ikka nädalaid oodata enne kui oli mingeid märke, et punn hakkaks kaduma.
  Olen nyyd pea terve selle pool aastat ootandki, et sa paljastaksid selle imeravimi, mis sind aitas 😀 Tahaks seda isegi väga proovida, kuid nüüd ei kujuta ette, et kuidad seda peaksin küll kätte saama hmmm.

  Kuid sinu üle mul on hea meel, sest tean, mida oled tundud terve selle aja aknega võideldes ning annad lootust mullegi ühel päeval enda nägu nii korda saada. 🙂

  • Ketlin says

   Mina ka soovitan Jane Iredale’i! Nende mineraalne puuder-jumestuskreem on absoluutselt I-ME-LI-SE katvusega, püsib kaua ja ilusti peal! Mul on samamoodi väga probleemne nahk, kuid õnneks sain abi nahaarsti juurest ning nüüd peale antibiootikumikuuri ja kreemitamist (kreemitan siiamaani arsti poolt välja kirjutatud kreemidega, aga need on tunduvalt nõrgema toimega, kui alguses) olen peaaegu lahti saanud oma probleemidest meeletu ebakindlusega! Ent tol ajal, kui mu näonahk oli tõesti jube, oli Jane Iredale’i puuder tõesti ainukene abimees, tänu millele ma üldse kodust väljas käisin – mu ebakindlus oli niii sügavale juurdunud! Ma vist võlgnen suure osa oma vaimsest heaolust just Jane Iredale’i kosmeetikale, nii kummaline, kui see ka ei tundu! Kindlasti proovi, usun, et sullegi sobivad need väga hästi!

 53. Liisi says

  Mina hakkasin ka dr hauschka tooteid kasutama oktoobrist ja esimese kuuga oli juba näha, et nahk oli klaarim ja üldpilt parem, selle aja jooksul ei ole mul esinenud enam mitte ühtegi suurt põletikulist punni, mis alati enne päevi tuli ( paar üksikut pisikiest on). Mina kasutan puhastuskreemi, klaaristavat näovett, melissi näokreemi ja ööseerumit iga päevaselt. Olen väga rahul. Olen ka ise mõelnud teha 28 päevase kuuri, mida sa hetkel teed, aga pole raatsinud veel osta. Aga ootan sinult väga tagasisidet kuuri lõpus 🙂

 54. Kertu says

  Ma olen ka ikka megakaua hädas olnud aknega. Vahepeal oli nahk täitsa puhas ja nagu välk selgest taevast lõi suured ja põletikulised punnid lõua piirkonda. Mul eluaeg lõua peal punnid olnud.
  Hetkel hakkab olukord vist normaliseeruma aga kunagi ei tea jälle millal tagasi tulevad. 🙁

  Aegajalt lööb jälle täis punne kõik, eriti menstruatsiooni eel ja ajal ning stressi ja väsimusega ka.

  Ma sooviks küll heameelega seda rohtu proovida kuna miski väga ei aita 🙁

 55. Häli says

  Loeksin nagu enda mõtteid ja kogemusi. Naharst on saatnud ka mind günekoloogi juurde, kes siis avastas tsüstid ja hiljem järgmise arsti juures selgus, et ka kilpnäärmes väike tsüst.
  Lisaks näole tekib mul akne ka seljale/õlgadele
  Minule määras naistearst Diane pillid. Need on üsna suurte kõrvalnähtudega ja kartsin aga samas olin ka kõigeks valmis ja õnneks neid kõrvalmõjusid ei esinenud. Nahaarstilt sain kreemi mida siis näole kandma pidin. See alguses tõi kõik olemasolevad punnid ka nahaalt välja ja vaatepilt oli kohutavast kohitavam aga siis hakkasid taanduma. Nahk kestendas ja hiljem seadsin ka sammud apteegi poole, et leida nüüd midagi mis nahale “pai” teeks.
  Aastaks oli rahu. Mõni punn siin ja seal. Siis aga jäin rasedaks. Ja see oli nagu imeravim. Terve raseduse vältel nahk säras ja ka peale sünnitust oli paar kuud hea aeg. Siis aga vaikselt hakkasid tagasi tekkima. Kuna imetasin last siis ei tahtnud ma mingeid ravimeid kasutada ja kasutasin ka vaid looduslikke abivahendeid ja tegin ise koorivaid maske. Isegi oli kasu,taas taandus. Nüüd aga jälle olen selles nõiaringis tagasi. Kuna enam ei ole ma imetav ema siis olen nüüd ohkem uurima hakanud, et kas tõesti pole ravi vms mis mõjuks pikemaajaliselt.
  Sinu loost aga selgub, et siiski on võimalus ning oleks nõus proovima küll.

 56. Pille says

  Jah, jah, jah! Kuus viimast kuud olen proovinud erinevaid ravisid, mid nahaarat mulle määranud on. Abi on ainult ravi tegemise ajal, nii kui lôpetan, nii on pôletikulised punnid platsis… väga väga ootasin su postitust sel teemal, sa hôiskasid selle ravimi asja vàlja minu arust mitmeid kuid tagasi lausa… nüüd siis löpuks! Aitäh selle info eest, et abi on kusagil olemas, loodan siiralt, et kunagi see minu kàeulatusse ka jôuab…

Trackbacks

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga